1. června 1938

Schůzka

Konala se v bytě u sestry vůdkyně. Nejprve jsme daly do pořádku finance tj. příspěvky, dluh aj. Při té příležitosti nám sestra také objednala malé odznáčky a sešitky „zdravovědu“. Četla nám také článek o účincích otravných plynů, o zařízení a užívání lékárničky a její ošetření. Objednané věci dostanem ve schůzce příští. Objednala také kotlík, až půjdem na tábor, abychom měly z čeho vařit.

27. května jsme se zúčastnily průvodu k oslavě narozenin pana prezidenta. Účastníků bylo mnoho, prý 2000. Čas k oslavě byl velice pěkný. Byly jsme všichni v civilu, jen praporečník nesl vlajku oblečen v kroji.

8. června 1938

Oddílovka, v pořadí 4.

Konala se u sestry vůdkyně na zahradě. Zúčastnilo se jí jedenáct sester, 7 z velkých, 4 z malých. Počasí jsme měly krásné. Přišla nám také zásilka objednaného zboží. Sestra vše rozdala a vybrala donesené peníze na příspěvky a za přišlé věci. Pak nám pískala morzeovu abecedu. Musely jsme číst bez psaní. Kvůli cvičení paměti. Šlo nám to dost těžce, ale šlo to přece. Dala nám také lístky, abychom je daly doma podepsat rodičům. Týkají se naší večerní vycházky, která se má uskutečnit 18. června v sobotu. Musíme mít k ní dovolení a podpis rodičů. Bez nich se vycházky zúčastnit nemůžeme. Doufám, že rodiče dovolí všem. Vždyť se nám nemůže nic zlého stát a musíme zvykat pohybovat se ve tmě. Bude nám to jen ku prospěchu. Ty, které se ještě bojí po tmě, musí přivyknout, vždyť na táboře budou držet hlídku jen po dvou. Možná, že ten kdo se bojí, bude mít hlídku o půlnoci, čase to duchů a všelijakých strašidel. A my budem chtít klidně spát a né každou chvíli vyletět z postele se dívat, jestli nám hlídka neumřela strachem.

Musíme proto držet palce, aby se nám počasí vydařilo. Ze schůzky jsme se rozcházely dosti pozdě.

Příští schůzka se koná dne 15. června.

Dne 15. června 1938

Schůzka se koná opět u sestry Elišky. Dostavilo se nás 8.

V této schůzce nám přišel lístek s uvědoměním, že můžeme na Soláni tábořit. Nebudeme tam samy. Budou tam také sestry brněnské a jičínské. Místo na táboření že je ideální. Je to nad Vel. Karlovicemi uprostřed lesů. Jídlo čerstvé jako mléko, máslo, vajíčka, sýr, chleba a brambory, kupovaly bychom od hospodáře. Voda je tam také.

Musíme se rozhodnout ale již brzy. Jely bychom poslední týden v červenci.

Fotografie k 1., 8. a 15. červen 1938

Diskuse k “1., 8. a 15. červen 1938”
  1. billi napsal:

miluju skauting