Všech svatých

V tento den zářily světla na všech rovech nám drahých. Zářily však také u památníku toho, který je nám ze všech drahých nejdražší. U tatíčka Masaryka a u pomníku padlých.

U obou těchto míst, která nám dávají náhradu ku vzpomínkám, za ty kteří nám vrátili na 20 let svobodu, zářilo večer sta svíčiček, rozežnutých rukou dítěte i starce.

To nám nemohli zakázat. Tatíček Masaryk i ti padlí jsou pro nás a vždy nám zůstanou svatými. Pro ty budou v našich srdcích vždy hořet světla vděčnosti z pokolení do pokolení. I na dušičky zaplály ještě jednou světla. Každý Čech v tyto dva dny šel se poklonit památce toho, kterému bylo blaho národa nade vše! Ten, kterého uctívá každý, dřímá svůj sen daleko od nás. Doma, v naší staré vlasti.

Nechť je mu zem lehká i všem těm, kteří bojovali za svobodu republiky.

Jsme připraveni!!!

Fotogalerie ke dni 1.11.1938