Byla zahájena sestrou vůdkyní a jí skončena o ¾ 8.

Dvě sestry se nedostavily, a to sestra Máňa K. a Věra. Po odbytí nutných oddílových věcí nás sestra vůdkyně zkoušela, jak známe rozeznat hodnosti našeho vojska. První hodnost v naší armádě jest vojín. Pak následuje svobodník, desátník, četař, rotný, rotmistr, štábní rotmistr, praporčík, podporučík, poručík, nadporučík, kapitán, štábní kapitán, major.

Dostaly jsme za úkol naučit se tyto hodnosti. Kdybychom náhodou potkaly vojáka, abychom uměly říct a poznat, jakou má šarži. Potom nám sestra hrála na kytaru a my zpívaly. Za chvíli jsme si šly hrát na zahradu. Honily jsme se, hrály na skovku a děvčata naházela na strom všechny naše čepky. Schůzka se skončila, poněvadž sestra měla nutné vyřizování a šlo se domů.

8. tj. v neděli se oslavoval sv. Matek. Ač v sobotu bylo hezky, v neděli bylo studené a deštivé počasí. Každý litoval, že nezůstalo pěkně, aby se výlet vydařil. Slavnost se odbývala v Katolickém domě.

Fotografie ke dni 11. 5. 1938
Historický komentář ke dni 11. 5. 1938