12.2.1940
Je po neděli opravdu velmi vesele. U Chalupů měli návštěvu ze Vsetína. Kluci chtěli jít tančit, ale Jara sama nechtěla. Tak jsem si řekla, co budu doma sedět, já se pobavím a Jarce udělám radost. Tak šli k Zelené paruce. Byla jsem tam podruhé, ale nelituji. Už dávno jsem se tak neusmála, vždyť sedíme pořád doma, zvlášť když Frantík začal „koupil jsem kozu“. Zdá se, že mu ta koza teď zůstane, když o ní tak zpíval.
Škoda že byl tak brzo konec, hráli jen do 11 hodin. Nu, nám to ale stačilo, aspoň trochu prohnat kostru, vždyť teď ani nemáme kam jít a trochu se rozveselit. Možná že na jaře už bude líp, už aby tu bylo. Nebudem muset sedět tady, půjdem se podívat na druhou stranu, ať mají ti naši zelenáči zlost, jak jim projdem před nosem. Už teď se na tu švandu těším, škoda že všichni známí financi z léta už jsou pryč. Nu nějak bylo a zas bude.
Později přišel také Ruda. Bylo to poprvé, co jsem jej viděla od závišické svadební. Tančili jsme spolu párkrát, ptala jsem se, jestli byl moc zlý, ale prý mu moje společnost byla milá. Nezlobil se tedy, jsem ráda a těší se i on, jestli se zase někde dále sejdem na společnou cestu domů. Vím, že toho nebudem litovat oba, neboť takové náhody jsou milá překvapení, zvláště když máme volné pole zábavy a stejný zájem aspoň z jedné strany a to skaut.