Naše 1. vycházka. Cíl Ribská Hůrka.

Den se nám vydařil skvělý. Již brzy ráno hřálo sluníčko a k poledni a odpoledne přímo peklo. Však jsme všechny opálené. Každá si vzala s sebou něco jídla a vajíčko. Usmažily jsme si je k obědu. Uvařily jsme si tam také čaj. V hůrce jsme se sešly s jičínskými skautkami. Vedla je jejich vůdkyně. Místo k táboření jsme měly pěkné. Sluníčko nám tam svítilo ze všech stran, ale byly tam také stinné kouty. Cestou tam jsme zpívaly a nazpět také.

Bylo nám tam velmi veselo. Měly jsme všechno, sluníčko, čerstvý vzduch, krásné počasí, ale chyběla nám tam voda. Nevadí, druhou vycházku budem mít jistě u vody, abychom se mohly také koupat, dnes to ještě nešlo.

Lituji, že jsem se nemohla také zúčastnit. Čekali jsme návštěvu, která bohužel nepřišla. Šla jsem se tedy projít na Štramberskou trůbu. Až se bude konat jiná vycházka, budu hledět, abych mohla jít s ostatními sestrami.

Večer byl teplý a každá již asi měla hlad a těšila se na večeři. Sestra aspoň již ve dveřích křičela, že umírá hladem.

Lída, 16.5.

Fotografie ke dni 15. 5. 1938