<- Zpět

Nevíme, co ještě s námi bude. Na všech stranách se to ještě bouří. Každý s obavou čeká příští den. Drahota všude stoupla ode dne zabrání, české peníze se pilně stahují z oběhu. Hranice se co chvíli o kousíčky posunují, ale konečně jsou již pevně stanoveny. U nás ještě nevíme přesné vyměření. Jičín se stal posádkovým městem říšského vojska. Utekli z něho také všichni Židé, ti teď utíkají z Třetí říše vůbec, jako by za nima hořelo. Jsme všichni zvědaví, koho zvolí, tam doma, presidentem. Tady se spisuje do Říšského parlamentu na volby. Každý má z toho hlavu jako nacvaknutou a je nám to všechno španělskou vesnicí. Snad tomu už bude brzy konec.

Lída

Fotogalerie k 24. listopadu 1938
Historický komentář Jiřího Tichánka – hranice
Po Mnichovu očima J. Sovadiny

Vaše připomínky a diskuse
Kodex diskutujícího na Skautském deníku
  • Do diskuse smí přispět každý.
  • Diskutující nesmí propagovat rasovou, národnostní, náboženskou ani jinou nesnášenlivost či diskriminaci.
  • Vulgární jazyk, urážky, pomluvy či ponižování je nepřípustné.
  • Diskutér nesmí propagovat nezákonné činnosti či jinak společnosti škodlivé aktivity.
  • Propagace komerčních aktivit a reklamy na výrobky není povolena.

denik