Deník tento a záznam schůzek vedu si proto, aby po letech, snad ve vysokém stáří, měla upomínku na dobu svého mládí, které jsem prožila se sestrami 1.D.Skautek v Kopřivnici.

Lída Šumná

28.ledna 1938
Dne 6.12.1937

Poslední schůzka spojená s Mikulášskou nadílkou.

Za přítomnosti sestry vůdkyně Elišky a sestry Věry byla zahájena poslední schůzka ve starém roce. Zúčastnily jsme se jí všechny a za chvíli zněl klubovnou veselý smích a hlasy sester.

Těšily jsme se na schůzku všechny, ne že je poslední, ale proto, že je spojena s naší první Mikolášskou nadílkou. Dárků jsme měly připravených dost, ať máme pro každého. Vždyť každá se těšila, že jí ten očekávaný světec přinese milý dárek. Na kamínkách nám voněl velký hrnec čaje, kolem něhož stále stála děvčata s nastaveným hrníčkem. Všichni jsme byli veselí, nu pravá Mikulášská nálada.

Schůzka se protáhla až do 9ti hodin, kdy už musely malé sestry domů, aby o ně neměli rodiče strach. Všechny odcházely nerady, ale s veselým křikem a s radostí, že strávily tak příjemný svatomikulášský večer.

První oddílovou schůzku nemám poznačenou, zároveň se schůzkami následujícími.

Pro silné nachlazení jsem se nemohla dostavit, ale zato jsem musela sedět doma u kamen a pít horký čaj. Velice příjemný rozkaz pro toho, který je nejraději pořád v luftě.

Fotografie ke dni 6. 12. 1937
Historický komentář ke dni 6. 12. 1937