<- Zpět

Život v našem oddílu byl pod vedením bratra Buzka velmi pestrý. Celoroční pečlivá příprava v sobě zahrnovala ku příkladu čtení stop, zvířat, vycházky, poznávání, chování a přežití v přírodě, čtení z map a orientace v terénu, vázání uzlů, stavba ohnišť pro různé účely, základy vaření, znalosti státních a národních symbolů, skautský zákon a skautský slib atd.

Na vycházky a tábory se chodívalo i několik kilometrů zásadně pěšky. Každý si nesl kromě osobních potřeb i podle síly některé společné potřeby, například sekerku, lopatku, stanový dílec, nádobí na vaření, základní potraviny, hřebíky, pilku, zdravotní potřeby atd. vařili jsme si sami a peníze za brambory, mléko a vajíčka, desky, pošlapanou trávu apod. jsme hradili z jednotného příspěvku 3,- Kčs na osobu a den. Ovšem nutno říci, že za 1 litr mléka jsme platili 1,- Kčs a za tutéž cenu bylo na Valašsku 5ks vajec.

Ze vzpomínek p. Radoslava Hanzelky

Dne 15. května 1938
Fotografie ke dni 15. 5. 1938

Diskuse k “Historický komentář ke dni 15. 5. 1938”
  1. Sendy napsal:

    dozvedel vela novych

Vaše připomínky a diskuse
Kodex diskutujícího na Skautském deníku
  • Do diskuse smí přispět každý.
  • Diskutující nesmí propagovat rasovou, národnostní, náboženskou ani jinou nesnášenlivost či diskriminaci.
  • Vulgární jazyk, urážky, pomluvy či ponižování je nepřípustné.
  • Diskutér nesmí propagovat nezákonné činnosti či jinak společnosti škodlivé aktivity.
  • Propagace komerčních aktivit a reklamy na výrobky není povolena.

denik