<- Zpět

Schůzka, dne 13. července 1938

Tentokrát se dostavilo málo sester. Já sama jsem taky nebyla. Měla jsem jiné vyřizování, tak peníze za mne odevzdala sestra. Dlouho se také nezdržely, neboť sestra měla na návštěvě Helu. Nemusím tedy litovat, že jsem něco zameškala. Jířa mě říkala, že v sobotu jedou na tábor. Je mně líto, že nemohu s nima, snad to půjde na rok. Příští schůzka je oddílovka a koná se v klubovně dne 19. července.

Lída

Oddílovka, v poř.6.
Dne 19.7.1938

Tato oddílová schůzka byla skoro jen na pět minut. Žáden neměl mnoho času.

Přišly jsme všichni kromě Meary, ta je nemocna.

Sestra řekla děvčatům věci týkající se táboru a již pospíchala domů. Byla s ní i Hela. Na tábor jedou v sobotu 23. Nechť tedy mají pěkné počasí.

Schůzka dne 27. odpadá a koná se až 3. srpna.

Lída

Schůzka,

dne 3. srpna 1938

tato schůzka, která se měla konat dnes, konala se včera v úterý 2. srpna. Byla to zároveň schůzka oddílová za tento měsíc.

Konala se v klubovně za vedení sestry Jiře Homolové, neboť sestra vůdkyně je na dovolené. Zúčastnily se jí i sestry, které byly na táboře. Přijely v sobotu 30. července. Počasí měli hezké přes celý týden, jen poslední den jim pršelo. S brněnskými sestrami že byly dobré kamarádky. Přejme si, aby se nám tábor příští rok vydařil zase tak dobře a abychom se mohly zúčastnit všechny.

Lída
Fotogafie z července
Historický komentář k červenci

Vaše připomínky a diskuse
Kodex diskutujícího na Skautském deníku
  • Do diskuse smí přispět každý.
  • Diskutující nesmí propagovat rasovou, národnostní, náboženskou ani jinou nesnášenlivost či diskriminaci.
  • Vulgární jazyk, urážky, pomluvy či ponižování je nepřípustné.
  • Diskutér nesmí propagovat nezákonné činnosti či jinak společnosti škodlivé aktivity.
  • Propagace komerčních aktivit a reklamy na výrobky není povolena.

denik