Už je to všechno marný…

Už je to všechno marný, ty český lvíčku švarný,
už je to všechno marný ty vlasti má.
Už rozvedli nás s tebou,
i barvu nám již berou,
tu barvu naši drahou, rudou, bílou, modrou!!

Ty jsi ta poslední, kterou jsem měl tak rád,
na kterou budu v Třetí Říši vzpomínat.
Už je to všechno marný, ty český lvíčku švarný,
už je to všechno marný, ty vlasti má!!!

Kopřivnice 3.6.1939

Je sobota. Mrzne a snihu všude dost. Máme hezkou a tuhou zimu, kterou si jistě přáli všichni sportovci. My však teď nemyslíme na sport, ale chystáme se na muziku. Jdem já, Lola a Zdenek do Závišic na svadební, Jendy Matulového.

O dva dny později.
Bylo tam pěkně, avšak hodně lidí, mezi nimi také hodně známých. Nějak tam zabloudil i bratr Ruda. Těšila jsem se, že si s ním zatančím, ale právě když jsme chtěli začít, udělali konec. Nepomohla ani prosba u štramberského bratra, který totiž hrál v kapeli. Bylo mi to sice líto, moc ráda s Rudou tančím, ale nebylo pomoci. Pustila jsem Lolu se Zdeňou samych domů, svezla jsem se s bratrem a s p.Žáčkem.
Ruda se ani moc nezměnil, je stále týmž příjemným a veselým bratrem, jakým jsem jej znala dříve, tehdy jsem s ním ale nepřišla moc na řeč. Byl někdy tak vážný a dělal taky poutnický obličej, že jsem si raděj řekla, vymajzni radši dále, než na tebe zpustí. Cestou jsem se ale přesvědčila, že se umí nejen smát, ale i vesele bavit. Nevím, jestli s ním přijdu ještě za podobných okolností na řeč, ale byla bych velmi ráda. Vždycky nenajdeš tak milého a příjemného společníka, který se rád odvolává na práva bratra. Ten čas, co jsme spolu v noci prochodili, uběhl jako voda, já bych se bavila až do rána, kdyby nebylo ale tak zima. Nevím, jestli nebyl Ruda proto zlý, nu však se ho zeptám někdy.
Nazdar Bratře